CNC SIMULATOR DETAY
TERSİNE MÜHENDİSLİK DETAY
3D TARAMA VİDEOLARI DETAY
3D PROTATİP İMALATI DETAY
3D TARAMA ÖRNEKLERİ DETAY
3D BASKI ÖRNEKLERİ DETAY


3D PROTATİP İMALATI
3D PROTATİP İMALATI 3d Baskı Hizmetlerimiz
3D Print yöntemiyle üretmektedir.Yüksek hassasiyete ve yüzey kalitesine sahip parçalarınzı optimum sürede üretip size sunuyoruz.Tasarımı ister siz yapın isterseniz objenizi getirin biz tarayıp üretelim.


Neden 3d Pirinting Hizmeti;

  • Cad Tadaları olmayan objeleri 2d tarama sonrası direk üretebilmek.
  • Kalıp maliyeti olmadan yeni bir ürün için gerekli test parçalarını hızlı ve düşük maliyetle üretmek.
  • CAD yazılımlarında modellenmesi zor olan serbest formların olusturmak
  • Data aktarımlarında çıkabilen hataları gidermek.
  • Bir CAD yazılımıyla tasarımı imkansız olan karmasık geometriye sahip 3D modelleri olusturmak.
  • Orijinal CAD modeli ile islenen kalıp veya üretilen parça arasındaki uyumsuzlukları gidermek.
  • Ergonomik tasarımlar yaratıp yenilikleri hızlandırmak.

3D Baskı/Protatip Üretimi

Üç boyutlu baskı sanal ortamda tasarlanmış herhangi şekildeki bir üç boyutlu nesnenin katı formda basılması işlemidir. Bu işlemi gerçekleştiren cihazlara ise üç boyutlu yazıcı adı verilir.3D yazıcılarda bir ürünü yazdırmak için önce dijital bir model, bir yazılım aracılığı ile bilgisayara yükleniyor. Ardından bilgisayarda 3 boyutlu modeli bulunan cisim 2 boyutlu katmanlar halinde yığılarak 3 boyutlu ürün elde ediliyor. Bu prosesi gerçekleştirmek günümüzde  Makine Kalıp İmalat Sektöründe hiç ama hiç de zor değil, ihtiyacımız olan şeyler üç eksenli bir CNC, bir yazılım ve üç boyutlu ürünü oluşturacak olan  malzemeyi yığma özelliğine sahip bir takım.

Yazılım, dijital modelleri matematiksel olarak katmanlara ayırır ve bu katmanları üst üste inşa etmek üzere üç eksenli CNC kontrollü bir cihaza gönderir. Model için genellikle termoplastik malzemeler kullanılır. Termoplastik malzemeler defalarca eritilebildikleri ve belirli sıcaklık aralığında sıvılaşabildikleri için bu teknoloji için oldukça uygun malzemelerdir.

Termoplastik malzemenin düzgün bir şekilde yığılabilmesi için erime sıcaklığında ısıtılmış  bir nozuldan (çıkış ucu) çıkması gerekmektedir. Bu nozul bilgisayar tarafinda konrol edilerek parça geometrisini simule edecek şekilde üç boyutlu olarak hareket ettirilir ve termoplastik malzemenin yığılması ile beraber parça 2 boyutlu katmanlar halinde tablaya yığılır. Her katmanda malzeme eklendiği için toplayıcı üretim gerçekleşmiş olur. Bu sayede aklınıza gelebilecek her şeyi -oyuncak, biblo, yedek parça, gitar vs.- üretebilirsiniz ve işin en güzel yanı bunları üretmek için bir fabrikaya veya atelyeye ihtiyacınız olmaması. Odanızda masanızın üstünde bu üretimi yapabilirsiniz.