3d Tarama Hizmeti

Firmamız Yüksek çözünürlüğe ve hassasiyete sahip Optik ve Mobil Lazer 3d tarama cihazlarıyla Otomotivden Makina sektörüneMedikal sektöründen,Mobilya,Ayakkabı,Aksesuardan ,kültür sanat ürünlerine bir çok sektöre 3d Tarama ve STL Data üretimi hizmeti vermektedir.

En büyük özelliğimiz elde edilen Mesh datanın çok yüksek kalite ve ölçü hassasiyetine sahip olmasıdır.Yüksek teknolojiye sahip Tarama cihazlarımızla elde edilen nokta bulutu özel yazılımlar ile düzenlenip en iyi hale getirildikten sonra Müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Firmamızın 3d Tarama Hizmeti verdiği Başlıca Sektörler;


MAKİNA SEKTÖRÜ

Firmamız Her türlü Makinaya ait parçaları 5 Mp çözünürlüğe sahip Optik tarayıcıyla yüksek ölçü ve yüzey hassasiyetinde tarayabilmektedir.

 

 

OTO AKSESUAR SEKTÖRÜ

Yüksek çözünürlük ve hassasiyete sahip mobil Lazer tarayıcılarla, herhangi bir araç ister Müşterinin kendi yerinde isterse aracı Firmamıza getirerek aksesuar yapılması pilanlandığı aksamları hassas bir şekilde 3d taranır ve elde edilen mesh data özel yazılımlarla düzenlenir,müşterinin istediği data formatında kendisine teslim edilir. Aşağıdaki resimde Ford Marka otomobile ait örnek mesh data resimlerini görmektesiniz.
 


 


MEDİKAL

Ölçü Hassasiyeti ve yüzey kalitesi çok önemli olan Sağlık sektöründe kullanılan Medikal ürünlerin 3d taramalarını 5MP gibi yüksek çözünürlüğe sahip Optik Tarama cihazıyla taramaktayız.Konuyla ilgili örnek tarama datalarımızı aşağıda görebilirsiniz.

 


HEYKEL ve SANAT
Her büyüklük ve geometrideki heykelleri veya Kültür Sanat ürünlerini, yüksek çözünürlükle detay kaybı yaşanmaksızın tarayabilmekteyiz.
 


MOBİLYA

Koltuk ayakları,Yatak başlıkları,Özel kulplar kısacası Mobilya sektöründeki her türlü aksesuar, Boyutları ve geometrisi önemli olmaksızın 3d taranır istenildiğinde de katı modele dönüştürülür.